Modes dizainere un zīmola «One Wolf» dibinātāja Agnese Narņicka rada lakoniskus uniseksa apģērbus, kas neseko mainīgajām modes tendencēm, priekšplānā izvirzot tērpa nēsātāja radošumu. Paralēli savam zīmolam Agnese vada arī Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina katedru un savas zināšanas nodod jaunajiem modes māksliniekiem. Rubrikā «Forša fīča» Agnese stāsta par vietu, kas ļaus dizaina profesionāļiem un studentiem materializēt inovatīvas idejas.
«Mana jaunatklātā fīča ir «Riga Makerspace» prototipēšanas darbnīcu komplekss, kur man kā modes dizainerei beidzot būs iespēja vienuviet eksperimentēt ar materiāliem, formām un tehnoloģijām. «Riga Makerspace» pieejams plašs tehnoloģiju un dažādu rīku klāsts — jaunākās 3D drukas ierīces, lāzergriešanas iekārtas, CNC frēzes, vakuuma preses, dažādas rūpnieciskās šujmašīnas un pat digitālā adāmmašīna. Visvairāk mani priecē modes dizaina un tekstila darbnīcas, kas būtībā spēj nodrošināt ne tikai prototipu izstrādi, bet arī pilnvērtīgu ražošanas procesu, sākot no konstrukciju izveides, lekālu izdrukas un materiāla piegriešanas lielos apjomos līdz pat dažādu tehnoloģisku vīļu izveidei, kā arī apģērbu pēcapstrādei — mazgājot, deldējot, izšujot, vai apstrādājot audumu, piemēram, ar lāzeru. No plašā klāsta ir vērts izcelt iekārtu, ar kuras palīdzību ir iespējams nolīmēt iekšējās vīles, lai radītu, piemēram, kvalitatīvu lietusmēteli, kā arī digitālo adāmmašīnu, kas sniedz iespēju veidot komplicētus rakstus un nodrošina kvalitatīvu un ātru rezultātu.
Pats svarīgākais, ka visas šīs iespējas būs pieejamas jaunajiem dizaineriem, kuri minētās tehnoloģijas izmantos savos eksperimentos jau studiju procesā, lai radītu inovācijas un profesionālā līmenī sadarbotos ar citiem industrijas pārstāvjiem.»
Agnese Narņicka kopš 2012. gada ir zīmola «One Wolf» dizainere un pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). Jau ceturto gadu viņa vada LMA Modes dizaina katedru un organizē LMA ikgadējo modes skati. Šogad Agnese pabeigusi profesionālās doktorantūras studijas mākslā un dizainā, kur savā darbā «Klusais projekts» pētīja staigāšanas un klaiņošanas ietekmi uz radošo ideju ģenerēšanu.
Prototipēšanas darbnīca «Riga Makerspace» Aristīda Briāna ielā 13 tika atklāta pavisam nesen — 29. novembrī. Iecerēts, ka projekts sniegs jaunas iespējas kā studentiem, tā radošajiem profesionāļiem un uzņēmējiem, kuriem būs pieejamas mūsdienīgas darbnīcas un prototipēšanas tehnoloģijas. Darbnīcu komplekss iekārtots bijušajā Valsts vieglās rūpniecības tehnikuma teritorijā, tādējādi sekmējot apkaimes revitalizāciju un piesaistot talantus un investīcijas nākotnes attīstībai.
Viedokļi