Attēls — Latvijas Ainavu arhitektu asociācija

Līdz 10. aprīlim atvērta pieteikšanās Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas (LAAA) rīkotajam konkursam — Latvijas Ainavu arhitektūras balvai 2025. Konkurss arī šogad daudzinās Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu sniegumu un veicinās sabiedrības un citu nozaru profesionāļu izpratni par ainavu. Balva tiek piešķirta trīs nominācijās — «Ārtelpa», «Procesi», un «Personības».

Ziņas Fold 2. aprīlis, 2025

Pieteikt darbus Latvijas Ainavu arhitektūras balvai (LAABA) var ikviens — fiziskas vai juridiskas personu — tostarp pašvaldības, uzņēmumi un profesionāļi, kuri snieguši ieguldījumu ainavu arhitektūras attīstībā un ainavu plānošanā, pētniecībā un veidošanā. LAABA nolikums pieejams šeit.

 

LAABA pieteikumus iespējams iesniegt trīs kategorijās. Nominācijā «Ārtelpa» var pieteikt darbus, kas saistīti ar ainavu arhitektūras, pilsētas, dabas vai dzīvojamas vides veidošanas procesiem — publiskās un privātās ārtelpas projektus un to elementus, dārzus, ainavas u.c.

 

Nominācijā «Process» iespējams iesniegt — plānošanas dokumentus, koncepcijas, izglītojošus vai sabiedriskus pasākumus, publikācijas, maģistra un doktora darbus, komunikācijas projektus, pārvaldības un līdzdalības prakses, kā arī dažādas sadarbības.

 

«Personības» nominācijai var pieteikt cilvēkus vai apvienības, kuri devuši īpašu ieguldījumu ainavu arhitektūras nozarē — nozares profesionāļus, pedagogus, māksliniekus, kas fiksē ainavu arhitektūru, kā arī pasūtītājus un pārvaldniekus ar izceļamu ieguldījumu nozarē.

 

Pieteikumus vērtēs starptautiskā un nacionālā žūrija no dažādām nozarēm, izvērtējot katra pieteikuma svarīgākās kvalitātes. Pietiekšanās LAABA atvērta līdz 10. aprīlim.

 

LAABA mērķis ir veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu kā nozīmīgu estētikas un sociālas vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu. Konkursa uzdevums ir apzināt un popularizēt ainavu arhitektūras nozares profesionāļu radītos darbus un iniciētos procesus, godināt izcilas personības Latvijas ainavu arhitektūrā un stiprināt sabiedrības un profesionāļu izpratni par ārtelpas kultūrvēsturisko, estētisko, ekoloģisko un sociālo vērtību.