Jaunais Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) aicina jaunuzņēmumus iesniegt pieteikumus finansējumam un dalībai «Catalyse NEB» programmā — akseleratorā, kas izstrādāts, lai veicinātu «Jaunā Eiropas Bauhaus» (NEB) vērtības. Šis uzsaukums ir vērsts uz inovatīviem projektiem, kas integrē ilgtspēju, iekļautību un dizainu, pārsniedzot funkcionālu pieeju un ievērojot NEB misiju uzlabot dzīves kvalitāti un veicināt zaļo un digitālo pārveidi. Dalībai programmā tiks atlasīti 12 uzņēmumi, kas saņems 20 000 eiro finansiālo atbalstu, kā arī uzņēmējdarbības konsultācijas.
Programmas «Catalyse NEB» mērķis ir identificēt un atbalstīt jaunuzņēmumus, kuru pamatā ir NEB principi, un kuri uzskata sociālo inovāciju par galveno faktoru sistēmiskām pārmaiņām un jaunām kopīgas dzīvošanas pieejām. NEB risinājumu pieejamība gala lietotājiem, pilsētām, reģioniem un citiem uzņēmumiem ir būtiska, lai attīstītu veiksmīgus ilgtermiņa risinājumus, kas atbilst plašākas sabiedrības vajadzībām. Atbalstot uzņēmumus, kas darbojas atbilstoši NEB principiem, tiek veicināta inovāciju, uzņēmējdarbības, radošuma un dizaina sinerģija, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un sekmējot zaļās un digitālās transformācijas.
Šī uzsaukuma mērķis ir identificēt un sadarboties ar jaunuzņēmumiem, kas savā darbībā, produktos un pakalpojumos integrē trīs galvenās NEB pamatdimensijas:
- ilgtspēju — risinājumi, kas vērsti uz klimata pārmaiņu mazināšanu vai pielāgošanos, atbalstu ilgtspējīgam transportam, ražošanai un lauksaimniecības pārtikas izmantošanai, kā arī aprites ekonomikas veicināšanu;
- sociālo pieprasījumu — produkti vai pakalpojumi, kas radīti, lai apmierinātu konkrētas sociālās grupas vajadzības lokālā, reģionālā, nacionālā vai Eiropas kontekstā, vienlaikus risinot vienu vai vairākus NEB izaicinājumus;
- dizainu — produkts vai pakalpojums sniedz augstvērtīgu estētisko un pieredzes kvalitāti.
Programma «Catalyse NEB» ir īpaši pielāgota, lai atbalstītu jaunuzņēmumus, kas risina izaicinājumus tādās jomās kā klimats, pārtika, ražošana un pilsētas mobilitāte. Iesniegtajiem priekšlikumiem jāatbilst vismaz vienai no četrām NEB tematiskajām asīm:
- atjaunot saikni ar dabu,
- atgūt piederības sajūtu,
- dot priekšroku tiem, kuriem tas nepieciešams visvairāk,
- veicināt ilgtermiņa un ciklisku domāšanu rūpniecības ekosistēmās.
Atbalsts jaunuzņēmumiem
Atlasītie jaunuzņēmumi saņems 20 000 eiro finansiālo atbalstu, uzņēmējdarbības un uzņēmuma vadības konsultācijas, kā arī piekļuvi EIT kopienas NEB ekosistēmai. Ar programmas atbalstu īstenotajām aktivitātēm jārisina konkrētas sociālas problēmas, jānodrošina izmērāmi rezultāti un jāparāda mērogojamības potenciāls.
Kas var pieteikties?
Dalībai atbalsta programmā var pieteikties jaunuzņēmumi, kas dibināti kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm vai programmas «Horizon Europe» asociētajās valstīs. Pieteikuma iesniedzējiem jāatbilst šādiem kritērijiem:
- dibināti pēc 2020. gada 1. janvāra,
- atrodas uzņēmuma attīstības sākuma posma, sēklas vai agrīnā finansējuma stadijā, ar tehnoloģijas vai biznesa gatavības līmeni TRL/BRL 4 vai augstāku,
- apņemas parakstīt vienkāršo nākotnes kapitāla vienošanos (SAFE) pirms programmas sākuma,
- spēj pierādīt finanšu stabilitāti, uzrādot ieņēmumus, investīcijas vai dalību iepriekšējā «Grow NEB» programmā.
Pieteikuma iesniedzējiem jāizvēlas vismaz viena no stratēģiskā fokusa jomām — klimats, pārtika, ražošana un pilsētas mobilitāte —, kas sīkāk aprakstītas konkursa rokasgrāmatā. Kultūras un radošo nozaru pārstāvju dalība programmā tiek īpaši iedrošināta. Viena no divpadsmit vietām dalībai programmā tiks rezervēta jaunuzņēmumam, kurš iepriekš piedalījies «Grow NEB» programmā.
Finansējuma sadalījums
Programmā «Catalyse NEB» tiks atbalstīti 12 jaunuzņēmumi, katram piešķirot grantus un atbalstu pakalpojumu saņemšanai apmērā līdz 50 000 eiro, no tiem 20 000 eiro ir finansiāls atbalsts. Kopējais programmas budžets ir 600 000 eiro.
Pieteikties programmai iespējams līdz 2025. gada 3. februārim. Plašāka informācija par programmu un tās nolikums — EIT mājaslapā.
Viedokļi